Йоловски: От началото на 2023 г. са регистрирани 6 100 киберинцидента

Йоловски: От началото на 2023 г. са регистрирани 6 100 киберинцидента

От началото на годината до момента са регистрирани 6 100 киберинцидента в публичната сфера. В рамките на миналата година броят им е бил 4 100. Това заяви министърът на електронното управление Александър Йоловски на представянето на Проект „Разгръщане на мрежата от Национални координационни центрове с държавите членки“.

„Темата „киберсигурност“ е изключително важна. В Европа, в ЕС, и в България темата за споделянето на информация в киберсигурността става все по-актуална. Днес представяме проект, който е свързан с разгръщане на мрежата на Националните координационни центрове. Дигитализацията и киберсигурността са двете страни на една и съща монета“, добави Йоловски.

Според министъра основните проблеми идват „с непрекъснатото развитие на технологиите – самите киберпрестъпници използват тези технологии, които стават все по-сложни, по-трудни откриване и по-трудни за заобикаляне“.

banner

Темата за човешката грешка според него продължава да бъде фактор./BGNES

Оставете коментар


Социални мрежи