170 Днес ме потърсиха за среща представители на собствениците на големите ресторантьорски вериги, сред които KFC, McDonald’s, Happy, Dominos, Аладин фуудс и други. По време на разговора ме запознаха с трудностите пред бранша, който все още се възстановява от Ковид кризата, от евентуално връщане на ДДС от 9 на 20%. Това написа в профила си в социалната мрежа лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. „От името на ГЕРБ потвърдих пред тях, че нашата ПГ няма да подкрепи увеличаване на данъчната ставка в Бюджет 2024 за ресторантьорския бранш. Поддържането на намалено ДДС за ресторантьорските услуги в България е политически избор, който подкрепя икономическия растеж, създаването на нови работни места, туризма и води до намаляване на младежката безработица. По време на срещата представителите на сектора благодариха за мерките, които третото правителство на ГЕРБ разработи по време на Ковид кризата в помощ на бизнеса като 60/40 и други“, припомни Борисов. Може да ви хареса също Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията? Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание