Ето за какъв вид бойни действия се готви Русия

Ето за какъв вид бойни действия се готви Русия

Русия се готви за война на изтощение. Това се доказва както от увеличаването на финансовите разходи за бойни действия, така и от различни пропагандни изказвания, че Руската федерация е „все по-силна и по-силна“.

Това мнение изрази в интервю за „УНИАН“ ръководителят на Центъра за военноправни изследвания Александър Мусиенко, коментирайки приемането в Руската федерация на рекорден от разпадането на СССР военен бюджет.

Експертът изрази съмнение, че чрез увеличаване на разходите за война Русия иска да стигне до „победен край“:

banner

„Всъщност в идеалния случай за Русия сега победният край означава да стабилизира фронтовата линия такава, каквато е. Максимум, с постигането на определени тактически цели.

Например превземането на Авдеевка или някои други населени места и прехвърлянето на тази война в по-позиционна фаза, тоест фазата на война на изтощение, когато побеждава този, който има най-добрата логистична подкрепа“.

Според Мусиенко, Руската федерация иска да демонстрира на западните партньори на Украйна, че войната ще продължи, и по този начин да гарантира, че ще намалят пакетите си за подкрепа.

„Тук става въпрос по-скоро за изчаквателната стратегия на Руската федерация. С подобни действия Русия просто иска да изчака изгодните за нея политически промени на Запад. И след това да ни наложи преговори при изгодни за нея условия“, заключава експертът.

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space