Дублиращият отбор на Ботев се наложи с 1:0 при визитата на Литекс. Мачът от 25-ия кръг на Втора лига се игра на Градския стадион в Ловеч.

Ботевистите за пореден двубой бяха с изключително млад състав. Пловдивчани дадоха всичко от себе си и заслужиха трите точки.

Ловчанлии имаха превес по отношение владение на топката, а в средата на полувремето удариха напречната греда.

В 40-ата минута Лъчезар Балтанов поведе ботевистите към успеха. Капитанът вкара феноменален гол, пращайки топката под напречнага греда с удар от средна дистанция.

След почивката „оранжевите“ контролираха действията, а с няколко решителни изяви се отчете вратарят Стефан Смъркалев.

Съставът на Ботев: Смъркалев, Георгиев, Христов, Диакате, Сидеров, Цончев, Балтанов, Д. Павлов, Петков, К. Павлов, Гелин (Панев, Балинов, Монир, Нейчев, Ситев, Татаров, Иванов, Папазов, Златанов)