Марица (Пловдив) победи като гост Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:11, 25:13, 26:24) гейма в двубой от 11-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Двубоят се игра зала Багира в Казанлък.

Момичетата на Борислав Крачанов стартираха ударно двубоя и поведоха с 8:3, стигнаха се до 16:8, а първият гейм завърши след 25:11.

Маричанки поведоха с 6:3 във втората част, стигна се до 16:8, а геймът приключи след 25:13.

В третия гейм Марица поведе с 8:4, Казанлък успя да изравни при 14:14, но шампионките успяха да измъкнат гейма с 26:24, а с това спечелиха и мача с категоричното 3:0 гейма.

За Марица най-резултатна стана Ива Дудова с 18 точки, 9 добави Добрина Христоскова, а с по 7 завършиха Виктория Коева и Мария Кривошийска.

За Казанлък Волей най-резултатна стана Кристина Йорданова с 10 точки.

Шампионките са категорични лидери в класирането с 31 точки, а Казанлък Волей е на третото място с 22 точки.

Следващият мач на маричанки е на 24 февруари – домакинство на ДКС Варна (Варна).