Destiny

Изравнителен гол в 90-та минута и рулетката на дузпите спряха старшата на “Марица” за Купата на БФС

В интересен, здрав мач, белязан от драматични събития, юношите старша възраст на “Марица” загубиха след дузпи от “Сокол” (Марково) в мач за Купата на БФС.

Срещата се игра в сряда, от 10 часа, на стадион “Марица”. След края на редовното време двубоят завърши 1:1, като гостите изравниха в последната минута. При дузпите повече късмет имаше тимът на “Сокол”, който спечели с 5:6.

Двата отбора изиграха интересна и равностойна първа част, в която създадоха по няколко положения пред противниковата врата, които не бяха реализирани. В 37-та минута играч на гостите от село Марково игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

И през втората част двата тима играха равностойно, като имаха по няколко положения. През второто полувреме имаше и доста на брой тежки сблъсъци между футболистите. В 74-та минута Мартин Манев майсторски отбеляза красив гол. Мариян Бончев центрира много добре от фланга, а Манев акробарично засече с глава между двама защитници. До края на мача възпитаниците на треньора Кирил Андонов на два пъти имаха шанса да затворят мача, но до втори гол не се стигна. В последните минути гостите организираха натиск. В 90-та минута, след добра намеса на вратаря на “Марица”, топката попадна в играч на “Сокол”, който пусна пас по земя към свой съотборник. Последва удар в опразнената врата. Защитник в жълто-синьо успя да закачи топката, но въпреки това тя премина голлинията и резултатът бе изравнен.

И при дузпите драма не липсваше - двата отбора бяха безгрешни и се наложи изпълнение на шести дузпи, при които повече късмет имаха гостите от “Сокол”, които продължават напред.

Banner 468 x 60 px