Destiny

Григор Димитров си усложни мача, но все пак преодоля Типсаревич на старта на "Ролан Гарос"

sportal sportal

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров си усложни сам задачата срещу Янко Типсаревич на старта на “Ролан Гарос”, но все пак преодоля първото си препятствие на “Големия шлем” на клей - 6:3, 6:0, 3:6, 6:7(4), 6:4 за 3 часа и 7 минути игра на “Корт 1” в Париж.

Шампионът от Финалите на АТР 2017 беше безмилостен в първите два сета, но после отново сам съживи надеждите на противника си със загуба на концентрация в третата част. Типсаревич повиши значително нивото си в третия и четвъртия сет, с което се постави в позиция да се бори за обрат. Късен пробив в последния пети сет изведе Григор до победата в ненужно драматичния сблъсък, в който все пак българинът демонстрира достатъчно класа и нерви, за да елиминира противника.

Banner 468 x 60 px