Destiny

Ботев се бори мъжки и взе точка от Лудогорец

Лудогорец и Ботев завършиха 1:1 в мач от 22- ри кръг на Първа лига. Двете попадения паднаха през втората част на мача.

Първата атака в мача бе за Лудогорец, но кайзер се справи.

В 7' Тодор Неделев пробва директен от фаул.

Лудогорец не успя да изнесе топката и тя попадна в Еберт Кардосо, който стреля, но Пламен Илиев отново спаси.

Лудогорец отговори с контраатака, но удар на Вандерсон мина над вратата.

В 37' се откри най- добрата възможност за Лудогорец, но Вандерсон не можа да порази целта от 2 метра.

В последната минута на първата част Вутов пусна пас успоредно на голлинията, Балтанов върна към Шопов, който стреля, но без успех.

Лудогорец откри резултата, когато Антон Недялков центрира, а Лукоки прониза Кайзер за 1:0.

Последваха силни минути за домакините, но канарчетата се окопитиха и в 68' успяха да отвърнат на удара. Тодор Неделев направи отличен пробив, центрира към Вутов, който прониза Пацо Тигъра за 1:1.

В 77' Швиерчок стреля, Кайзер изби, топката стигна до Вандерсон, но нова намеса на Кайзер спаси канарчетата.

В 80' Кайзер спаси удар на Горалски.

В последните минути се наложи жълто- черните да се бранят като опълченци.

За разправия със съдията Антонио Вутов пък получи червен картон в добавеното време.

Така Лудогорец си е на върха в класирането с 53 точки. Ботев пък е 4- ти с 39 точки.

Banner 468 x 60 px