Destiny

С гол на резервата Владислав Узунов в добавеното време Славия стигна до равенство 1:1 при визитата си на Дунав от междинния XVIII кръг на Първа лига. Мачът се игра на доста тежък терен заради лошите метеорологични условия в Русе през последните няколко дни и обилният валеж вчера, което сериозно затрудни футболистите и на двата отбора.

Ахмед Ахмедов даде преднина на русенци в 42-та минута. Голмайсторът бе намерен от Ковачев с добро центриране и нападателят се справи с Александър Станисавлевич, след което прати топката в мрежа с удар отблизо. Попадението бе осмо за голмайстора на Дунав през сезона, изпращайки го на пето място сред реализаторите в елита. С повече са само Станислав Костов (Левски, 15), Клаудиу Кешеру (Лудогорец, 13), Мартин Камбуров (Берое, 11) и Мауридес (ЦСКА, 9).

Във втората от добавените 4 минути Славия все пак стигна до равенството. След като секунди преди това резервата Владислав Узунов бе пропуснал изгоден шанс след корнер, този път той не сгреши и се ориентира най-бързо след нов ъглов удар, за да се разпише с мощен шут от воле. Така той донесе точката на Славия. С това равенство "белите“ вече имат 21 точки, с шест повече от Дунав.