Destiny

СНИМКИ: Ботев удари Черно море за трета поредна победа

Ботев победи с 2:1 Черно море. Канарчетата сами си направиха мача труден, след като поведоха с 2:0 и дадоха инициативата.

Антонио Вутов откри резултата в 24' на мача.

След грешка на Илиев топката попадна в Тодор Неделев, който направи двойна комбинира с Лъчо Балтанов, Енчев не се намеси добре, Вутов открадна топката и без да се колебае я вкара в мрежата на Макенджиев за 1:0.

Няколко минути по- късно Стивън Петков можеше да удвои, но гредата спаси гостите.

В началото на втората част Петков имаше нов шанс, но Макенджиев се намеси със сетни сили.

В 52' обаче Стивън Петков се възползва от ситуацията и вкара за 2:0. След центриране на Неделев, Перейра засече с глава, топката се отби в крака на Кристиан Димитров и попадна в опитния голмайстор, който този път не сгреши. Останаха обаче съмнения за засада.

След този гол обаче канарчетата сякаш решиха, че мачът е свършил и сдадоха инициативата.

Логично гостите се възползваха и в 72' върнаха едно попадение чрез Мартин Минчев.

Така в края пловдивчани потрепериха, но все пак успяха да стигнат до трета поредна победа в първенството на Първа лига.

Banner 468 x 60 px