Destiny

Голям резил за Левски в Малта

Голям резил за Левски на старта на замната си подготовка. "Сините" бяха разбити с 0:3 от шампиона на Малта Хибърниънс на националния стадион "Та'Али".

Левият халф на домакините Файла даде аванс на тима си в 3-ата минута, след като вкара с бомбен удар топката в горния десен ъгъл на Божидар Митрев.

В 21-ата минута Кристенсен пропусна да удвои. Капитанът на Хибърниънс стреля над гредата от 5-6 метра, след като защитата на "сините" не се подреди добре при статично положение пред Митрев. Рошу направи сериозен пропуск за Левски до този момент, когато в 32-ата минута от десет метра стреля над гредата. Преди това Кабрал проби добре и подаде на румънеца.

Секунди преди края на първата част новото попълнение на Хибърниънс Жоао Морейра отбеляза първото си попадение за клуба. Той се разписа с глава от няколко метра, след като засече центриране отдясно на Табоне Десира. Левски продължи да атакува, а домакините да контраатакуват. Прохазка и Кабрал пробваха своите удари, а Буш направи серозен пропуск в 65-ата минута. Той получи подаване от Вутов с глава, но стреля над гредата от пет метра. Четири минути по-късно една от резервите на Хибърниънс Мбонг вкара за 3:0. Нигериецът с малтийски паспорт се възползва от избита от Кръстев топка. Младежкият национал бе спасил опасен удар на Безина, който стреля от няколко метра, след като финтира защитник на Левски.sportal

Banner 468 x 60 px