Ботев победи Спартак Варна с 2:1 и се класира на 1/2 финал за Купата на България. Втородивизионният отбор се държа мъжки на „Колежа“ и оказа сериозен отпор, но класата на Ботев бе решаваща и „канарчетата“ продължават напред в турнира.

Резултата откри Самюел Акере в 22′ със силен удар от дъгата на наказателното поле.
В 72′ Акере намери отлично Ивелин Попов в наказателното поле, той си спря топката и спокойно я насочи във вратата за 2:0.
Само две минути по- късно Мартин Секулич имаше отлична възможност, но прати топката на сантиметри над вратата.

В 87′ Спартак върна едно попадение чрез Ахмед Ахмедов и притесни Ботев в последните минути на мача.

Така жълто- черните са първият полуфиналист за Купата и очакват своя съперник.
В събота Ботев гостува на Славия в мач от първенството в efbet Лига.