Спартак изигра много силен мач и надигра тотално представителния отбор на Берое, но завърши 1:1 в контролна среща, играна на помощния терен на стадион „Берое“ в Стара Згора.

Георги Лазаров бе изведен отлично в 11′ срещу стража на Берое, който обаче успя да спаси, а 10 минути по- късно удар и на Мирослав Радев бе спасен от вратаря на домакините.

В 26’ Кристиян Милушев се отличи със страхотно спасяване на удар на играч на Берое от 3 метра.

Цветелин Тонев изведе отлично Георги Лазаров в 33′, а нападателят стреля много силно, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

Три минути по- късно „гладиаторите“ отново пропуснаха голова възможност, след като далечен удар на Антон Маргаритов попадна право в ръцете на вратаря на Берое.

В 41’ Спартак достигна до чаканото попадение. Мирослав Радев изведе Георги Лазаров сам срещу вратаря, а капитанът не сгреши и откри резултата.

През второто полувреме Спартак продължи с головите възможности като в 56’ след пряк свободен удар, изпълнен от Мирослав Радев, топката срещна горната греда.

Няколко минути по- късно Сами Мехмедов центрира, Влади Айтов стреля с глава, но топката мина до страничната греда.

В 73’ „гладиаторите“ направиха поредния пропуск. Тодор Тодоров бе изведен сам срещу вратаря на Берое, но той отново спаси.

След множеството изпуснати голови възможности, Спартак допусна изравнително попадение в 78’, след като нападател на Берое стреля с глава от точката на дузпата неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата.

Състав: Кристиян Милушев, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов, Владимир Айтов, Петко Петков, Теодор Митрев, Антон Маргаритов, Александър Праматаров, Георги Лазаров, Цветелин Тонев, Мирослав Радев (Сами Мехмедов, Радослав Влашев, Кръстьо Милев, Димитър Пройчев, Цветелин Петров, Тодор Тодоров, Пламен Цончев, Венцислав Гюзелев)