Академик загуби домакинството си на Балкан със 74:67 в предпоследния мач от редовния сезон в НБЛ. Пловдивчани домакинстваха в Самоков, защото в Пловдив днес нямаше свободни зали за провеждане на двубоя.

Академик стартира по-добре и поведе с 20:17 след първата четвърт, а втората завърши при 21:17 за Балкан и така на полувремето резултатът беше 38:37 за Балкан.

В третата част Академик спечели с точка – 22:21. Всичко се реши в последната четвърт, която беше доста слабо резултатна и завърши при 15:8 за шампионите, които спечелиха двубоя с 74:67.

За Академик Томислав Минков стана най-резултатен с 13 точки, а 12 точки добави Васил Бачев.

За Балкан Под Джаксън стана най-резултатен с 16 точки.

Следващата сряда – 26 април Академик е домакин на ЦСКА в последния си мач от редовния сезон.