Иран победи с 2:0 Уелс в мач от група “В” на Мондиал 2022 в Катар. Головете паднаха в допълнителното време на мача, а точни бяха Мехди Чешми и Ремин Резаян. Уелс завърши срещата с 10 души, след като Уейн Хенеси получи директен червен картон.

Уелс създаде първата интересна ситуация в мача още в 3-ата минута, когато Нико Уилямс отправи удар високо над вратата. Иран отговори в 7-ата минута, след като Сердар Азмун шутира от дистанция, но право в ръцете на Уейн Хенеси.

Футболистите на Робърт Пейдж имаха страхотен шанс в 12-ата минута. Конър Робъртс центрира в наказателно поле, където Кийфър Муур засече топката от няколко метра, но вратаря Хосеин Хосеини майсторски изби.

В 16-ата минута Иран стигна до гол чрез Али Голизадех, но след справка с ВАР съдията Марио Ескобар го отмени заради засада.

Малко след това Сердар Азмун засече центриране от пряк свободен, но топката премина встрани от вратата на Хенеси.

Иран започна много силно след подновяването на играта. В 51-ата минута Аарън Рамзи загуби в средата на терена, след което последва извеждащ пас към Сердар Азмун, който напредна и стреля, а топката се отби от лявата греда на Хенеси. Секунди след това Али Голизадех отправи удар извън наказателното поле, който срещна дясната греда, а при добавката Азмун от непосредствена близост не можа да преодолее Хенеси.

„Персите“ продължиха да диктуват темпото и пред вратата на Уелс бе напрегнато. В 73-ата минута Мехди Тареми отправи удар по земя през куп играчи, но Хенеси се хвърли и успя с една ръка да избие в корнер.

В 84-ата минута Мехди Тареми бе изведен зад защитата на Уелс, което принуди вратаря Хенеси да го фаулира извън наказателното поле и съдията му показа червен картон, въпреки че това се случи след справка с ВАР. Първоначалното решение на Марио Ескобар бе жълт картон, което предизвика недоволството на иранците.

В 88-ата минута Мехди Тораби отправи коварен удар извън наказателното поле, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

Развръзката настъпи в осмата минута на добавеното време, когато Мехди Чешми пое топката пред границата на наказателното поле и с плътен удар прати топката във вратата пазена от Дани Уорд.

Три минути по-късно Иран стигна и до втори гол. При отлична контраатака Ремин Резаян бе оставен сам срещу вратаря на Уелс и с техничен удар го преодоля за крайното 2:0.