Ботев победи Металист, футболистите подкрепиха Неделев

Ботев с победа с 2:1 срещу Металист Харков в единствената си контрола от лагера в Турция.

След нулево първо полувреме без много положения, трите попадения паднаха през втората част.

Емануел Току откри резултата от пряк свободен удар в 58'.

В 69' Брахими бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, изпълнена от Антоан Бароан за 2:0.

В 74' защитата на Ботев не бе добре построена и играч на Металист необезпокояван с глава върна едно попадение.

В 85' украинците можеха да изравнят резултата, но удар от около 30 метра срещна страничната греда.

В самия край на мача Металист имаше още две ситуации, а в 92' изстрел на Мертенс от около 25 метра срещна страничната греда.

Преди срещата жълто- черните иписаха с фланелкит "С теб сме, Тоше!" в подкрепа на своя капитан, който се възтановява след претърпяната операция в следствие на катастрофата в Тбилиси.

Утре Ботев се прибира за Пловдив, а следващата събота от 20:00 часа жълто- черните приемат Янтра в контролна среща.

Banner 468 x 60 px