Берое би Локо и го изхвърли от битката за Европа

Берое победи Локо с 1:0 и изхвърли черно- белите от битката за 7- мото място, даващо право на бараж за Евротурнирите.

Преди мача Марин Камбуров получи фланелка с емблемите на Берое и Локо.

Още в 1' Парвиз Умарбаев получи тежък удар в глезена. Той стисна зъби и продължи, но след това се наложи да бъде заменен от Христо Иванов.

В 11' Даниел Генов получи отличен пас зад защитата, но Илко Пиргов излезе съобразително и успя да избие топката.

Локо отговори с удар на Карагарен от дистанция в 27, но Генади Ганев спаси.

Е 42' домакините имаха претенции към съдията Георги Иванов. Гомис подбутна Даниел Генов малко пред наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

През второто полувреме Локо имаше няколко възможности да спечели мача. Първо удар на Боруков бе спасен от Ганев. В 78' младокът Христо Иванов от близка дистанция не успя да преодолее вратаря на Берое, а две минути по- късно Ивайло Димитров с глава от чисто положение стреля, но Ганев успя да спаси.

В 89' Берое стигна до победата, след като Даниел Генов стралея от точката на дузпата, Илко Пиргов изби, но топката попадна на главата на Фал, който вкара за 1:0 и донесе победата на Берое.

Така в последния кръг Локо приема ЦСКА 1948, а мачът ще е важен само за гостите, които ще разчитат на победа и Берое да не победи Арда в Кърджали.

Banner 468 x 60 px