Destiny

Ботев вкара само 3 на Етър, вече мисли за дербито с Локо (СНИМКИ)

Ботев победи Етър с 3:0 в контролна среща на Трейс Арена.

Жълто- черните поведоха в 6' на мача, когато Антонио Вутов бе изведен в отлична позиция в наказателното поле и бе спънат от защитник на Етър.

Съдията отсъди дузпа, а Тодор Неделев бе безпогрешен и вкара за 1:0.

Мачът се играе при страшна жега- 37 градуса.

Страхотна атака на Ботев в 21 минута, Атанас Илиев изведе Цикарски сам срещу Христо Иванов, но вратарят на Етър успя да спаси.

В 27 минута Етър можеше да изравни, когато Милчо Ангелов стреля силно по диагонал и Янко Георгиев изби в корнер.

Нова бърза атака на Ботев, Славчо Шоколаров изведе отлично Атанас Илиев, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда.

Край на първото полувреме.

Феро направи четири смени на полувремето - на мястата на Вутов, Бандаловски, Еспиноза и Цикарски, влязоха Слави Шопов, Крис Добрев, Филип Филипов и Лъчо Балтанов.

Треньорът на Ботев смени и вратарите, Аргилашки влезе на мястото на Янко Георгиев.

Второто полувреме започна в слабо темпо.

В 50- тата  минута Яни Пехливанов стреля силно, но топката мина над вратата на Ботев.

В 58' Атанас Илиев пресече върната топка към вратаря на Етър, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда.

Нови четири смени в Ботев- излизат Маркиньос, Тодор Неделев, Станислав Работов и Атанас Илиев, влизат Джонатан Перейра, Иван Василев, Атанас Чернев и Димитър Пройчев.

Силна атака на Ботев, Крис Добрев бе изведен сам срещу Христо Иванов, вратарят на Етър спаси виртуозно.

2:0 за Ботев. В 80' Филипов центрира от фаул и Иван Василев с глава направи 2-0.

В 88' Лъчо Балтанов покачи на 3:0 със страхотен удар от 30 метра

Съставът на Ботев: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Маркиньос, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Атанас Илиев

Banner 468 x 60 px