Destiny

ЦСКА повали Локо в последната минута, отмениха чист гол на черно-белите

Локомотив Пловдив и ЦСКА завършиха при резултат 1:2 в последен двубой от 30-тия кръг на efbet Лига.

Тимът на ЦСКА започнаха активно и достигнаха до точен удар още във втората минута.

В 20' топката стигна до краката на Тиаго на границата на наказателното поле, при което той не се поколеба да стреля от воле, но топката срещна горната греда на вратата на Мартин Луков. Тя рикошира в гърба на стража, но така и не успя да се превърне в попадение за червените.

Първият добър шанс за момчетата на Бруно Акрапович дойде в 28-та минута. След чудесен индивидуален пробив на Лукас Салинас, започнал още от собствената половина на терена, аржентинецът стигна до границата на наказателното поле и тества рефлексите на Густаво Бусато, който изби в корнер.

В 28' след пробив на Лукас Салинас, аржентинецът стигна до границата на наказателното поле и тества рефлексите на Густаво Бусато, който изби в корнер.

В следващите минути двата отбора не можаха да си създадат добри положения.

Последна възможност за първото полувреме създаде отборът на ЦСКА. След многоходова атака Бардли Мазику успя да пласира хубав пас към границата на наказателното поле, където Кристиян Малинов стреля напълно сам, но ударът му мина над вратата на Луков.

След почивката отборът на ЦСКА оказа натиск, но не успя да открие резултата.

В 61' Локомотив се възползва от ужасяваща грешка на Петър Занев, който се опита да върне към Бусато. Пасът беше пресечен от Лукас Салинас, който не прости на гостуващия тим за 1:0.

В 64' топката попадна в краката на Кристиян Малинов, чийто удар обаче мина малко над вратата.

В 80' съдията отсъди дузпа след като Кристиян Малинов бе повален от бранител на Локомотив Пловдив. Зад топката застана Тиаго Родригес, който успя да изравни резултата.

Локпомотив успя да поведе отново в резултата в 87' но голът бе отменен от страничния съдия, поради спорна засада.

В добавеното време се стигна до пълен обрат. Ахмед Ахмедов успя да намери чудесно Али Соу, който не сбърка и направи резултата 1:2

Banner 468 x 60 px