Жители на Харманли на нов протест срещу бежанския център

Жители на Харманли на нов протест срещу бежанския център

Очаква се по обед днес жители на Харманли да излязат на протест срещу бежанския център в града, както и да блокират движението на булеварда пред него за час, съобщава БНТ.

Те настояват да бъде намален капацитета на центъра, както и и в него да се приемат предимно семейства. В момента повечето от настанените там са млади мъже.

Центърът е с капацитет от 1676 души, като бе намален от 2500. Въпреки това жители на града настояват капацитетът да е до 400 души, колкото са в момента настанените.

Наскоро в Харманли бе открито звено на жандармерията, като около 15-ина униформени следят денонощно за реда в града. Протестът предвижда от 12 до 13 ч. днес булевардът пред центъра да бъде затворен за движение. Това на практика ще пречи на трафика към магистрала „Марица“ и алтернативния международен път.

banner

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: plovdivnews1@gmail.com

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space