Академик загуби със 78:76 от Левски в среща от 5-ия кръг в Sesame Национална Баскетболна Лига / National Basketball League. Двубоят беше изключително драматичен, премина през обрати и до последно не беше ясно кой ще е победителят.

Първата четвърт завърши при резултат 17:16 за отбора на Левски. Във втората част Академик спечели с 16:15 и така на полувремето резултатът беше 32:32.

Третата четвърт завърши при 26:24 за отбора на Академик. В последната четвърт Левски се наложи с 22:18 и така след 78:76 Левски успя да спечели.

За Академик най-резултатен стана Джъстин МкКол с 19 точки, 16 добави Мартин Маринов, а с по 10 се отчетоха Кръстомир Михов и Тайлър Криймър.

За Левски Алън Арнет стана най-резултатен с 20 точки.

Следващата неделя Академик гостува на Берое в Стара Загора.