Ботев Пловдив води с 2:0 на почивката по средата на срещата с Крумовград. Контролата на стадион “Христо Ботев” стартира в 11 часа и е закрита за фенове и журналисти. Мачът се играе в нетрадиционен формат от 4 полувремена по 30 минути.

Първият гол падна, след като центриране в наказателното поле на Реда Рабей намери новото попълнение на тима Антоан Конте, който отбеляза с глава в своя неофициален дебют за “канарчетата”. Антоан Бароан удвои резултата в 30-та минута. Китан Василев върна едно попадение пет минути по-късно.

Ботев започна в състав:Ханкич, Етоо, Конте, Ван Хертъм, Балоянис, Перера, Рабей, ННади, Акере, Попов и Бароан.

Резерви са: Кайзер, Смъркалев, Татаров, Чернев, Работов, Балтанов, Кущинаров, Минков, Георгиев, Папазов, Колев, Уме и Секулич. Това е и неофициален дебют за босненския треньор на “канарчетата” Душан Керкез.