Академик беше на крачка от това да победи непобедения до момента лидер в НБЛ Рилски спортист. Пловдивчани загубиха със 79:78 в невероятна драма в препълнената зала “Сила”.

Академик стартира ударно първата четвърт и поведе с цели 10 точки разлика при 27:17. Втората четвърт беше спечелена с 24:19 от отбора на Рилски спортист, а на полувремето пловдивчани водеха с 46:41.

Третата четвърт беше спечелена с 12:11 от Рилски спортист и резултатът беше 57:53 за пловдивчани.

Драматична беше и последната четвърт, в която гостите успяха да спечелят с 26:21 и по този начин спечелиха двубоя със 79:78.

Така малко не стигна на Академик да нанесе първа загуба на лидера в НБЛ за този сезон.

Най-резултатен за Академик стана Васил Бачев с 16 точки, 15 добави Александър Милов, а Тайлър Криймър завърши с 13.

За Рилски спортист най-резултатни станаха Чавдар Костов и Димаджио Уигинс с по 18.

Следващият мач на Академик е на 4 февруари – домакинство на Спартак Плевен.