209 „Хамас“ не разреши израелските въоръжени сили да доставят гориво на най-голямата болница в Газа – „Ал Шифа“, съобщи военното министерство на Израел. От ведомството разпространиха снощи видео, което показва как войници доставят туби с гориво за лечебното заведение. Пуснаха и запис от разговор между офицер от израелската армия и служител в здравното министерство в Газа, който заявява, че „Хамас“ им е попречил да получат горивото. Бригада от командоси и парашутисти на израелската армия са изпълнили мисия в района на Бейт Ханун. Твърди се, че по време на операцията са открити множество оръжия в детска градина и са унищожени десетки отвори към тунели, използвани от „Хамас“. Директорът на болницата отрича да са отказали такава помощ, съобщи Ройтерс, цитиран от bTV. Междувременно Световната здравна организация (СЗО) съобщи, че болницата „Ал Шифа“ вече не функционира. По думите на генералния директор на СЗО Тедрос Аданом Гебрейесус постоянната стрелба и бомбардировки са влошили и без това критичните обстоятелства. Според контролираните от „Хамас“ здравни власти в Газа в болницата се намират най-малко 2300 души. Може да ви хареса също Папата изпрати първоначална сума от 100 000 евро на пострадалата от трусове Венецуела Европейската комисия прекрати процедура срещу България за системната интеграция в публичния сектор Зеленски: Украйна ще нанася удари по обекти, които Русия използва за военни цели Петролът продължава да поевтинява, падна под 70 долара за барел