Юношеският национален отбор на България до 16 г. допусна загуба с 2:3 от връстниците си от Сърбия във втория приятелски мач, който се игра между двата отбора в Национална футболна база “Бояна”.

Възпитаниците на Тодор Симов бяха на път да сътворят истински подвиг, след като изоставаха с 3 гола, но успяха да се върнат в срещата с 2 попадения. Освен тях “лъвчетата”, които заслужаваха поне равенство в този двубой, пропуснаха и още куп добри възможности, но късметът не бе на тяхна страна.

Иначе гостите от Сърбия поведоха с попадения на Костов, Дамянович и Маравич, но българската селекция съумя да се окопити и да прати два пъти топката в мрежата на гостите. Точни за “лъвчетата” бяха Горянов в 54-ата минута минута и Василев в 70-ата минута.

В първата контролна среща между двата отбора, играна отново в НФБ “Бояна” преди два дни, България отстъпи с 2:4, въпреки че водеше с 2:0 след час игра.

Съставът на България: 12. Иван Кехайов (46 – 23. Антони Николов), 2. Кристиан Гиздев (46 – 6. Валери Владимиров), 3. Стоян Лазаров, 18. Сашо Грънчаров (81 – 22. Даниел Ръжданов), 14. Николай Любомиров, 17. Самуил Мечев (65 – 11. Димитър Урумов), 19. Димитър Мрънков (46 – 9. Васил Василев), 7. Радослав Караманов (к) (81 – 4. Мартин Портарски), 8. Димитър Челебиев (71 – 20. Радостин Стоилов), 10. Кристиян Горянов (71 – 21. Венислав Михайлов), 13. Никола Генчев (65 – 15. Илиан Гатински)

Селекционер: Тодор Симов